Wspierajmy nasze dzieci na każdym kroku. Niezależnie od tego co nasz maluch robi, pamiętajmy o tym, żeby zawsze podkreślać jak bardzo kochamy je i jesteśmy z nich dumni. Jako rodzice musimy również pamiętać o tym, żeby wspierać ich rozwój na każdym kroku. Można to uczynić poprzez wspólną zabawę. Do takich zabaw zalicza się również czytanie. Na rynku znaleźć można bez problemu fantastyczne książki dla naszych dzieci. Jedną z nich jest “Pucio i ćwiczenia z mówienia. czyli nowe słowa i zdania” Marty Galewskiej – Kustry.

Pomoc dla rodziców

Marta Galewska – Kustra stworzyła jedną z najlepszych pomocy dla wszystkich rodziców, którzy doskonale wiedzą, że nauka mówienia nie jest łatwym wyzwaniem dla takich dzieci. Jeżeli ktoś zdaje sobie z tego sprawę, to odkryje potencjał jaki drzemie w książeczkach opowiadających o Puciu – małym chłopcu, który razem z naszymi dziećmi w pierwszej kolejności będzie uczył się dźwięków, pojedynczych słów, pełnych zdań. W książeczkach znaleźć można różne przygody, które również mogą spotkać nasze dzieci. Ta seria kilku książeczek pokazuje jak najlepiej uczyć dzieci mówienia. To zabawa poprzez edukację. Warto również nadmienić, że książeczki z tej serii są doskonałym wsparciem w  terapiach mówienia, jakie często wykonywane są w profesjonalnych gabinetach lekarskich. Autorka stworzyła jeden z największych hitów po które sięgają kolejni rodzice i specjaliści od zaburzeń mowy u dzieci.

Pucio na wakacjach

Pucio i ćwiczenia z mówienia. czyli nowe słowa i zdania” to okazja do tego, aby z chłopcem i cała jego rodziną wyjechać na wakacje w góry. Jak łatwo się domyślić tym razem będziemy mieli do czynienia z dużą ilością śniegu oraz zabawami zimowymi. Przy tej okazji dzieci będą mogły nauczyć się razem z Puciem nawiązywać związki przyczynowo – skutkowe. Do tego maluchy nauczą się również budować bardziej skomplikowane, złożone zdania. Do tego dzieci uczą się już poznawać pierwsze podstawy gramatyki. I to wszystko zaproponowane jest w formie zabawy. Dzieci wcale nie czują, że czegoś się uczą, ponieważ wszystko zaproponowane jest w genialnej, wesołej formie, którą akceptują wszystkie maluchy. Ogromną zaletą tej książki są piękne ilustracje, które zajmują całą stronę. Treść wbudowana jest w te obrazki. Dzięki instrukcji zawartej na samym początku książki każdy rodzic doskonale będzie zdawał sobie sprawę z tego jak powinien pracować z tą pozycją, aby przyniosła ona efekt u naszych dzieci. Warto poznać cała serię książeczek o Puciu.

Ludzie zdjęcie utworzone przez prostooleh - pl.freepik.com